Tizenhét éves angol tehetséget igazolt a Borussia Dortmund

A Borussia Dortmund az angol másodosztályú Birmingham Cityből igazolt egy 17 éves labdarúgót hétfőn.

    A német klub csak annyit közölt, hogy hosszú távú megállapodást kötött Jude Bellinghammel, de a brit sajtó tudni véli, hogy 26 millió fontért öt évre szerezte meg a Manchester United, az Arsenal és a Chelsea által is csábított középpályást.


    „Nem tudok elég hálás lenni a Birmingham Citynek azért, amit értem tett. Nemcsak ebben a szezonban, hanem amióta hétévesen a klubhoz érkeztem. Most nagyon izgatott vagyok, hogy Európa egyik legnagyobb csapatához igazoltam” – mondta Bellingham, aki szerint könnyű döntést hozott, mert a Borussia Dortmund híres arról, hogy fejlődnek nála a fiatal tehetségek.


    Bellingham ebben a szezonban negyven bajnoki mérkőzésen lépett pályára, négy gólt szerzett és három gólpasszt adott.

2020. július 20.

(MTI/Reuters)