A Budapesti Kínai Kulturális Központ és a Petőfi Irodalmi Múzeum közös szervezésében 2023. március 16-án 18 órakor a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében kerül megrendezésre A MI PETŐFINK – Kínai-magyar verses párbeszéd című kerekasztal-beszélgetés.
A kerekasztal-beszélgetésen neves szakemberek, a Petőfi- és Szendrey Júlia-kutatás, valamint a sinológia jeles alakjai, Dr. Csibra Zsuzsanna (sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kínai Tanszékének oktatója), Dr. Gyimesi Emese (irodalom- és társadalomtörténész, Szendrey Júlia-kutató) és Li Zhen Árpád (hungarológus, műfordító, Petőfi-kutató, a Magyar Kultúra Lovagja) Petőfi szerelmes költészetét bemutatva és górcső alá véve beszélgetnek a nagy költő életéről, múzsáiról, verseinek kínai hatásáról, valamint a magyar-kínai költészet kapcsolódási pontjairól.

A beszélgetést Zombory Klára sinológus, műfordító, a Kortárs Kínai Könyvklub háziasszonya moderálja. Az esten az Eötvös Loránd Tudományegyetem sinológia képzés diákjai szavalják magyarul és kínaiul Petőfi verseit. A beszélgetést állófogadás követi.
A MI PETŐFINK – Kínai-magyar verses párbeszéd
Időpont: 2023. március 16., csütörtök, 18 óra
Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum (Budapest, V. kerület, Károlyi utca 16.), Díszterem
Az esemény Facebook-linkje ide kattintva érhető el.
2023. március 8.
(Budapesti Kínai Kulturális Központ)
(x)









